بیمه زلزله

بیمه زلزله چیست و فرق آن با بیمه آنش سوزی در چیست ؟

بیمه زلزله بطور کلی و بصورت واحد زیر مجموعه بیمه اموال نمی باشد بلکه یکی از شاخه ها و آیتم های بیمه آتش سوزی به حساب می آید که در بیمه آتش سوزی تحت عنوان آیتم پوشش اضافی قید می گردد.

حال بیایید مقداری در رابطه با جنبه های این بیمه صحبت کنیم. عواملی که در این بیمه باید در نظر گرفته شود شامل موارد زیر میباشد :

 1. نرخ بیمه زلزله
 2. محاسبه بیمه زلزله
 3. شرایط بیمه زلزله
 4. بهترین بیمه زلزله

نرخ بیمه زلزله :

بطور کلی محاسبه نرخ بیمه زلزله به شش گروه تقسیم بندی میشود که شامل :

 • ارزش ساختمان :

در این بیمه محاسبه ارزش ساختمان طبق فرمول هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان * متراژ کلی ساختمان محاسبه میشود.

نکته : هزینه ساخت به معنای هزینه تمام شده مصالح بکار رفته در هر متر مربع ساختمان است و نوع ملک از نظر ( مسکونی- اداری- تجاری) در نظر گرفته نمیشود.

 • ارزش اموال و اثاثیه داخل ساختمان :
  ارزش اموال بر اساس دارایی‌های موجود در ساختمان تخمین زده می‌شود. البته بدون در نظر گرفتن ارزش طلا، جواهرات و پول نقد.

پوشش خطرات اضافه :

           پوشش خطرات اضافی به آن دسته از پوشش ها گفته میشود که با پرداخت هزینه اضافی به بیمه نامه اضافه میشود.

 

بیمه زلزله چیست

محاسبه بیمه زلزله :

معیارهای مختلفی در محاسبه وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره کوتاهی خواهیم کرد:

 • نوع سازه و اسکلت بندی ساختمان : در بیمه ملت انواع سازه های ساختمان شامل ( فلزی، بتنی، آخری، گلی ) میشود.
 • متراژ : هر چه متراژ ملک بیشتر باشد طبیعتا نرخ بیمه هم بالا میرود.
 • هزینه ساخت : هر چه هزینه ساخت بنا بیشتر باشد هزینه بیمه هم بالا خواهد رفت.
 • محل جغرافیایی ملک از نظر اینکه در کدام استان و شهر و حتی محله قرار گرفته است : در این بیمه منطقه جغرافیای ملک بسیار حائذ اهمین میباشد. کشور ایران از لحاظ موقعیت زلزله خیز بودن به پنج دسته از نظر حداقل و حداکثر خطر زلزله تقسیم بندی شده است که ملک شما بنا به نوع منطقه از لحاظ حداقل و حداکثر خطر نرخ بیمه زلزله در آن متغییر است.

شرایط بیمه زلزله اماکن مسکونی :

در آتش سوزی منازل مسکونی شما می‌توانید ساختمان و اثاثیه خود را در برابر خطرهای مهم تحت پوشش این ‌بیمه‌نامه از جمله خطر زلزله بیمه کنید. در این بیمه منازل امکان بیمه کردن بنا و اثاثیه به صورت همزمان و یا جداگانه وجود دارد، به این صورت که شما می‌توانید فقط اثاثیه، بنا و یا هر دو را تحت پوشش بیمه قرار دهید.

بهترین بیمه زلزله :

عوامل مختلفی در تعیین بهترین شرکت بیمه و نمایندگی شرکت بیمه وجود دارد از جمله توانگری شرکت بیمه، سقف و نوع خسارت پرداختی به بیمه گذار از عواملی هستند که در تعیین بهترین بیمه  تاثیر گذار خواهند بود.

بیمه ملت بعنوان یکی از قدرتمندترین شرکت های بیمه ای و توانگر ترین شرکت بیمه از لحاظ سرمایه در چند ساله گذشته توانسته مخاطبین بسیاری را به سمت خود بکشاند و نمایندگی 2062 ملت بعنوان یکی از قدیمی ترین و یکی از برگزیده ترین نمایندگی بیمه ملت شرایط ویژه ای از جمله صدور و تمدید بیمه نامه بصورت آنلاین و با شرایط اقساطی برای رفاه حال شما عزیزان در نظر گرفته است.

برای بهرمندی از این شرایط تنها کافیست با ورود به لینک زیر و انتخاب بیمه زلزله اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید تا کارشناسان ما برای مشاوره با شما تماس بگیرند.

پرداخت خسارت در زمان زلزله چگونه تضمین می‌شود؟

نگرانی بزرگی که در مورد این بیمه وجود دارد، تضمین پرداخت خسارت در روز وقوع حادثه است. شاید برای بعضی از مردم این نگرانی وجود داشته باشد که در زمان وقوع زلزله به علت بحران به وجود آمده، شرکت‌ بیمه ملت از پرداخت خسارت ناتوان شده باشند.

برای برطرف شدن این نگرانی باید  به این نکته توجه نمود که شرکت‌ بیمه‌ منحصر به یک شهر خاص نبوده و نمایندگی که در آن بیمه نامه ثبت گردیده طرف حساب نبوده بلکه خود شرکت بیمه اصلی مسئول بوده و با وقوع حادثه در یک شهر، توانایی مالی و خدماتی خود را از دست نخواهند داد.

علاوه بر این کلیه شرکت‌های بیمه به منظور اطمینان بیشتر برای شرایط خاص و بحرانی تحت پوشش بیمه‌های اتکایی قرار دارند. بیمه‌های اتکایی معمولا در مناطق آزاد و کشورهای خارجی قرار گرفته‌اند و با نظارت بر عملکرد شرکت‌های بیمه، انجام تعهدات آنها را به صورت جداگانه تضمین می‌کنند تا جای هیچ گونه نگرانی وجود نداشته باشد.

Click to toggle

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Click to toggle

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

ارتباط با ما

 • خیابان انقلاب، چهار راه فلسطین، ضلع شمال غرب پلاک 312، ساختمان مهر، طبقه
 • 66975650

 • 66975651

 • info@bimejan.com