بیمه زندگی و بازخرید سنوات

یکی از بیمه نامه ها و طرح های نمایندگی ۲۰۶۲ بیمه ملت، بیمه بازخرید سنوات است.
شرکت بیمه ملت به دلیل مشکلات کارفرمایان و نارضایتی کارمندان در نحوه پرداخت سنوات تصمیم گرفت طرح “بیمه بازخرید سنوات بیمه‌ملت” با نام “بیمه تکمیلی اندوخته سنوات” را در دستور کار خود قرار دهد.
اقدامی که در خرداد ماه همان سال مجوز شروع فعالیت‌اش را از بیمه مرکزی دریافت و رسما کار خود را آغاز کرد. طبق ماده ۲۴ قانون کار، پرداخت سنوات و مزایای پایان‌خدمت در زمان خاتمه کار بر عهده کارفرما است و آنها موظف و متعهد هستند به ازای هر سال کار کارگران و کارمندان، معادل یک ماه آخرین حقوق فرد را به عنوان سنوات به او بپردازند.
بیمه بازخرید سنوات بیمه ملت، پرداختِ سنوات کارکنان را تضمین و با پرداخت سود مازاد سرمایه‌گذاری و تضمین پوشش‌های خطر فوت و ازکارافتادگی، نگرانی‌های ناشی از بازخرید، ترک خدمت، بازنشستگی، فوت ناگهانی و ازکارافتادگی کارکنان را برای کارفرما کاهش می‌دهد. افزایش بازده کاری در سازمان، پرداخت سود مشارکت در منافع با بیمه بازخرید سنوات علاوه بر تضمین پرداخت مبالغ بازخرید سنوات کارکنان، معافیت از پرداخت مالیات بر اساس قوانین مالیات‌های مستقیم، امکان پرداخت مستمری به کارکنان براساس اندوخته سرمایه‌گذاری (اندوخته سنوات)، استفاده از کارت اعتباری خرید اقساطی برای تامین مایحتاج جاری به صورت اختصاصی، دریافت غرامت پزشکی امراض خاص و تهیه بیمه‌‌نامه برای افراد جدیدالاستخدام هم‌زمان با شروع سایر مزایای استخدامی؛ از مزایای این طرح است.
در این طرح امکان برای کارکنان وجود دارد که به صورت خویش‌فرما نیز با مراجعه به نمایندگی کد ۲۰۶۲ بیمه ملت با خرید بیمه‌‌نامه سپرده زندگی نسبت به سرمایه‌گذاری حق سنوات خود برای بهبود حقوق و مزایای بازنشستگی خود اقدام کنند.

ماده ۲۴ قانون خاتمه‌ کار، پرداخت سنوات و مزایای پایان خدمت را در زمان خاتمه کار به کارفرما تکلیف کرده است و تمامی کارفرمایان موظف هستند به ازای هر سال کار کارگران / کارمندان، معادل یک ماه آخرین حقوق فرد را به عنوان سنوات به وی بپردازند که تعهدی صد در صد برای کارفرمایان به شمار می‌رود.

لذا تامین منابع مالی لازم برای انجام این تعهد، از دغدغه‌های کارفرمایان به شمار می‌رود. بیمه بازخرید سنوات بیمه ملت، پرداخت سنوات کارکنان را تضمین و با پرداخت سود مازاد سرمایه‌گذاری و تضمین پوشش‌های خطر فوت و ازکارافتادگی، نگرانی‌های ناشی از بازخرید، ترک خدمت، بازنشستگی، فوت ناگهانی و ازکارافتادگی کارکنان را برای کارفرما کاهش می‌دهد. این امر باعث افزایش حسن رابطه‌ کارفرما و کارکنان خواهد شد و در نهایت افزایش بازده کاری در سازمان را به دنبال خواهد داشت.

بیمه بازخرید سنوات، یاری‌رسان سازمان‌ها در برنامه‌ریزی سنوات بازخریدی، تأمین مالی کارکنان و نگهداری حساب‌های سنوات کاری آنان است.

مزایای بیمه زندگی و بازخرید سنوات :

– پرداخت مبالغ بازخرید سنوات کارکنان به صورت تضمینی؛
– پرداخت سود مشارکت در منافع (اندوخته مازاد)؛
– استفاده از معافیت‌های مالیاتی براساس قوانین ۱۳۶ و ۱۳۷ قوانین مالیات‌های مستقیم؛
– امکان افزایش حق بیمه پرداختی و به طبع آن افزایش اندوخته‌ها با توجه به افزایش حقوق؛
– پرداخت مستمری به کارکنان براساس اندوخته سرمایه‌گذاری (اندوخته سنوات) ایجاد شده؛
– افزایش سرمایه فوت در هر سال متناسب با افزایش حقوق؛
– پوشش حادثه حداکثر ۳ برابر سرمایه فوت یعنی بین ۴۰ تا ۱۰۰ برابر حق بیمه یا حق مشارکت؛
– پرداخت وام به هر یک از کارکنان از محل بیمه‌نامه و معادل ۵۰ درصد اندوخته از سال دوم به بعد؛
– در صورت ترک خدمت توسط هر یک از کارکنان، میزان بازخریدی او از این بیمه‌نامه پرداخت خواهد شد؛
– صدور بیمه‌نامه برای افراد جدیدالاستخدام با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط سازمان و هم‌زمان با شروع سایر مزایای استخدامی امکان‌پذیر خواهد بود؛
– معافیت از پرداخت حق بیمه به علت ازکارافتادگی کامل؛
– دریافت هزینه‌های پزشکی امراض خاص (در صورت بروز انواع سرطان، سکته مغزی، سکته قلبی و… طبق شرایط اختصاصی امراض خاص).

Click to toggle

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Click to toggle

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

ارتباط با ما

No tags for this post.
×